Techflex DBN0.88BK50
DBN0.88BK50 picture photo
Mfg. Part Number
DBN0.88BK50
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
DURA BRAID 7/8" BLACK 50'
Datasheet Download
DBN0.88BK50.pdf
Availability of DBN0.88BK50
QUANTITY
DBN0.88BK50 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBN0.88BK50
Internal Part NumberEIS-DBN0.88BK50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesDura Braid
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.875" (22.22mm)
Diameter - Maximum-
Length50' (15.24m)
MaterialPolyester
FeaturesAbrasion Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBN0.88BK50
Related LinksDBN0., DBN0.88BK50 Datasheet, Techflex Distributor
DBN0.88BK50 Details Description
Related parts for DBN0.88BK50
RES 50 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VERT P.F REC PWRBLADE datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PST 18A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 11.5A 8.7 MOHM datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf