Bel Fuse Inc. DBR25SII
DBR25SII picture photo
Mfg. Part Number
DBR25SII
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
DSUB 25 F SOD R FLOA TIN G Z
Datasheet Download
DBR25SII.pdf
Availability of DBR25SII
QUANTITY
DBR25SII Order Process
Ship out your order
Specifications of DBR25SII
Internal Part NumberEIS-DBR25SII
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBR25SII
Related LinksDBR2, DBR25SII Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
DBR25SII Details Description
Related parts for DBR25SII
IC RS485/RS422 DATA INTRFC 28DIP datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 10AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN POWER HEADER 10POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 14SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf