Cynergy3 DBR71210S
DBR71210S picture photo
Mfg. Part Number
DBR71210S
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY REED SPST 3A 12V
Datasheet Download
DBR71210S.pdf
Availability of DBR71210S
QUANTITY
DBR71210S Order Process
Ship out your order
Specifications of DBR71210S
Internal Part NumberEIS-DBR71210S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBR71210S
Related LinksDBR7, DBR71210S Datasheet, Cynergy3 Distributor
DBR71210S Details Description
Related parts for DBR71210S
INDICATOR MLW ILLUM SWITCH datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL SYNC 16-QFN datasheet.pdf
IC 4BIT NON-INV TRANSLTR 14-SOIC datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1600V 650A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf