Bivar, Inc. DC-600-102
DC-600-102 picture photo
Mfg. Part Number
DC-600-102
Manufacturer
Product Category
Card Guides
Brief Description
CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
Datasheet Download
DC-600-102.pdf
Availability of DC-600-102
QUANTITY
DC-600-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC-600-102
Internal Part NumberEIS-DC-600-102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDC Series Deep Channel Card Guides
Standard Package1,000
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Guides
SeriesGRIP-O-GIDE®
Accessory TypeNylon, Snap-In Mount, 6.000" (152.40mm)
For Use With/Related Products3/32" (2.4mm) Thick PC Boards
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC-600-102
Related LinksDC-60, DC-600-102 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
DC-600-102 Details Description
Related parts for DC-600-102
OPTOISO 2.5KV 4CH OPEN COLL 16SO datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 110POS .050" SMD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A LFPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 558V 20KA SQUARE 28MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
762 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 2 ROW 50 POS datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf