Digi International DC-ANT-24DP-50
DC-ANT-24DP-50 picture photo
Mfg. Part Number
DC-ANT-24DP-50
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 2.4GHZ DIPOLE 2DBI 50PC
Datasheet Download
DC-ANT-24DP-50.pdf
Availability of DC-ANT-24DP-50
QUANTITY
DC-ANT-24DP-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC-ANT-24DP-50
Internal Part NumberEIS-DC-ANT-24DP-50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
Features-
Termination-
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC-ANT-24DP-50
Related LinksDC-ANT-, DC-ANT-24DP-50 Datasheet, Digi International Distributor
DC-ANT-24DP-50 Details Description
Related parts for DC-ANT-24DP-50
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100' datasheet.pdf
LED AMBER 1206 SMD datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM64H/AE64M/HDM64H datasheet.pdf
FLEXIBLE CURRENT TRANSDUCER F/ datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT PIN datasheet.pdf