t-Global Technology DC0011/05-H48-2K-0.1
DC0011/05-H48-2K-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/05-H48-2K-0.1
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD H48-2K TO-220 0.1MM
Datasheet Download
DC0011/05-H48-2K-0.1.pdf
Availability of DC0011/05-H48-2K-0.1
QUANTITY
DC0011/05-H48-2K-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/05-H48-2K-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0011/05-H48-2K-0.1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-2K MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2K
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline17.45mm x 14.27mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/05-H48-2K-0.1
Related LinksDC0011/05-, DC0011/05-H48-2K-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/05-H48-2K-0.1 Details Description
Related parts for DC0011/05-H48-2K-0.1
CIR BRKR MAG-HYDR 1A 277VAC datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 8POS SGL .100 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 274 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf