t-Global Technology DC0011/06-H48-2K-0.1
DC0011/06-H48-2K-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/06-H48-2K-0.1
Brief Description
THERMAL PAD H48-2K TO-220 0.1MM
Datasheet Download
DC0011/06-H48-2K-0.1.pdf
Availability of DC0011/06-H48-2K-0.1
QUANTITY
DC0011/06-H48-2K-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/06-H48-2K-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0011/06-H48-2K-0.1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-2K MSDS
Featured ProductH48 Series
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2K
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline18.03mm x 12.70mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/06-H48-2K-0.1
Related LinksDC0011/06-, DC0011/06-H48-2K-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/06-H48-2K-0.1 Details Description
Related parts for DC0011/06-H48-2K-0.1
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CCD ANLG 12B 31MSPS DL 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 5POS TIN datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND TWIST-PAIR CLEAR datasheet.pdf
XDR BRUSH 14X67-3/4X5-3/4"7A FIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 8POS HL LOW P datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
F39-LE3 datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf