t-Global Technology DC0011/06-H48-6G-0.3-2A
DC0011/06-H48-6G-0.3-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/06-H48-6G-0.3-2A
Brief Description
H48-6G TO-220 0.3MM W/ADH
Datasheet Download
DC0011/06-H48-6G-0.3-2A.pdf
Availability of DC0011/06-H48-6G-0.3-2A
QUANTITY
DC0011/06-H48-6G-0.3-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/06-H48-6G-0.3-2A
Internal Part NumberEIS-DC0011/06-H48-6G-0.3-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6G MSDS
Featured ProductH48 Series
Pre-Cut Thermal Insulator Pads
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6G
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline18.03mm x 12.70mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/06-H48-6G-0.3-2A
Related LinksDC0011/06-H, DC0011/06-H48-6G-0.3-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/06-H48-6G-0.3-2A Details Description
Related parts for DC0011/06-H48-6G-0.3-2A
CAP FILM 0.015UF 2% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 59 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED SGL RED 600LM datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX8M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 50ppm 20pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf