t-Global Technology DC0019/02-H48-6G-0.3-2A
DC0019/02-H48-6G-0.3-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0019/02-H48-6G-0.3-2A
Brief Description
H48-6G RECT 0.3MM W/ADH
Datasheet Download
DC0019/02-H48-6G-0.3-2A.pdf
Availability of DC0019/02-H48-6G-0.3-2A
QUANTITY
DC0019/02-H48-6G-0.3-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0019/02-H48-6G-0.3-2A
Internal Part NumberEIS-DC0019/02-H48-6G-0.3-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6G MSDS
Featured ProductH48 Series
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6G
UsageRectifier
ShapeSquare
Outline28.58mm x 28.58mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0019/02-H48-6G-0.3-2A
Related LinksDC0019/02-H, DC0019/02-H48-6G-0.3-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0019/02-H48-6G-0.3-2A Details Description
Related parts for DC0019/02-H48-6G-0.3-2A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 20W datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 02POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN INSERTER 228 POS R/A PLUG datasheet.pdf
DIE GUARD datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 29.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 180POS .050 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.25A 165 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR COTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf