t-Global Technology DC0021/01-TI900-0.12-2A
DC0021/01-TI900-0.12-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0021/01-TI900-0.12-2A
Brief Description
TI900 POWER MOD 0.12MM W/ADH
Datasheet Download
DC0021/01-TI900-0.12-2A.pdf
Availability of DC0021/01-TI900-0.12-2A
QUANTITY
DC0021/01-TI900-0.12-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0021/01-TI900-0.12-2A
Internal Part NumberEIS-DC0021/01-TI900-0.12-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetTi900 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTi900
UsagePower Module
ShapeRectangle
Outline104.10mm x 73.70mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialSilicone
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierViscose
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0021/01-TI900-0.12-2A
Related LinksDC0021/01-T, DC0021/01-TI900-0.12-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0021/01-TI900-0.12-2A Details Description
Related parts for DC0021/01-TI900-0.12-2A
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf