t-Global Technology DC0038/07-PC99AL-0.1
DC0038/07-PC99AL-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0038/07-PC99AL-0.1
Brief Description
PC99AL RELAY 87.9X39.1X0.1MM
Datasheet Download
DC0038/07-PC99AL-0.1.pdf
Availability of DC0038/07-PC99AL-0.1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DC0038/07-PC99AL-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0038/07-PC99AL-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0038/07-PC99AL-0.1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesNon-Silicone Gap Filler
PCM-99 in Automotive Battery Applications
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99AL
UsageRelay Pad
ShapeRectangle
Outline87.90mm x 39.10mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialPhase Change Compound
Adhesive-
Backing, CarrierAluminum
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0038/07-PC99AL-0.1
Related LinksDC0038/07-, DC0038/07-PC99AL-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0038/07-PC99AL-0.1 Details Description
Related parts for DC0038/07-PC99AL-0.1
IC DELAY LINE 5TAP 250NS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf