t-Global Technology DC0040/06-PC99-0.06
DC0040/06-PC99-0.06 picture photo
Mfg. Part Number
DC0040/06-PC99-0.06
Brief Description
PC99 SCR 108X62X0.06MM
Datasheet Download
DC0040/06-PC99-0.06.pdf
Availability of DC0040/06-PC99-0.06
QUANTITY
DC0040/06-PC99-0.06 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0040/06-PC99-0.06
Internal Part NumberEIS-DC0040/06-PC99-0.06
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99
UsageSCR, Darlington Module
ShapeRectangle
Outline108.00mm x 62.00mm
Thickness0.0024" (0.060mm)
MaterialPhase Change Compound
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0040/06-PC99-0.06
Related LinksDC0040/06, DC0040/06-PC99-0.06 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0040/06-PC99-0.06 Details Description
Related parts for DC0040/06-PC99-0.06
CONN TERM BLK 8 POS 3.81MM R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
JFET P-CH 35V 4MA SOT-23 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 4.5A IPAK datasheet.pdf