t-Global Technology DC0040/11-PC99AL-0.1
DC0040/11-PC99AL-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0040/11-PC99AL-0.1
Brief Description
PC99AL SCR 190.5X94X0.1MM
Datasheet Download
DC0040/11-PC99AL-0.1.pdf
Availability of DC0040/11-PC99AL-0.1
QUANTITY
DC0040/11-PC99AL-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0040/11-PC99AL-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0040/11-PC99AL-0.1
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99AL
UsageSCR, Darlington Module
ShapeRectangle
Outline190.50mm x 94.00mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialPhase Change Compound
Adhesive-
Backing, CarrierAluminum
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0040/11-PC99AL-0.1
Related LinksDC0040/11-, DC0040/11-PC99AL-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0040/11-PC99AL-0.1 Details Description
Related parts for DC0040/11-PC99AL-0.1
BACKSHELL DB37 STR BLK PLASTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.0003 OHM 1% 5W 5931 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
FRT C/O PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 80 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf