t-Global Technology DC0041/04-PC99-0.06
DC0041/04-PC99-0.06 picture photo
Mfg. Part Number
DC0041/04-PC99-0.06
Brief Description
PC99 RESISTOR 88.9X71.4X0.06MM
Datasheet Download
DC0041/04-PC99-0.06.pdf
Availability of DC0041/04-PC99-0.06
QUANTITY
DC0041/04-PC99-0.06 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0041/04-PC99-0.06
Internal Part NumberEIS-DC0041/04-PC99-0.06
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99
Usage-
ShapeRectangle
Outline88.90mm x 71.40mm
Thickness0.0024" (0.060mm)
MaterialPhase Change Compound
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0041/04-PC99-0.06
Related LinksDC0041/04, DC0041/04-PC99-0.06 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0041/04-PC99-0.06 Details Description
Related parts for DC0041/04-PC99-0.06
AC/DC CNVRTR 5V +/-15V 25V 80W datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
IC ANALOG USB VID SWITCH 16UMLP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRGHT SKT datasheet.pdf
MICRO 37C S /11 10CR 72" datasheet.pdf