API Delevan DC780-334K
DC780-334K picture photo
Mfg. Part Number
DC780-334K
Brief Description
FIXED IND 330UH 1.6A 305 MOHM TH
Datasheet Download
DC780-334K.pdf
Availability of DC780-334K
QUANTITY
DC780-334K Order Process
Ship out your order
Specifications of DC780-334K
Internal Part NumberEIS-DC780-334K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyFixed Inductors
SeriesDC780
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating1.6A
Current - Saturation6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)305 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.775" Dia (19.60mm)
Height - Seated (Max)0.830" (21.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC780-334K
Related LinksDC780, DC780-334K Datasheet, API Delevan Distributor
DC780-334K Details Description
Related parts for DC780-334K
IDC CABLE - MKC50K/MC50G/MKC50K datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 12MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf