Bel Fuse Inc. DCCE37ST
DCCE37ST picture photo
Mfg. Part Number
DCCE37ST
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
DSUB 37 F CRIMP CLIN G TIN
Datasheet Download
DCCE37ST.pdf
Availability of DCCE37ST
QUANTITY
DCCE37ST Order Process
Ship out your order
Specifications of DCCE37ST
Internal Part NumberEIS-DCCE37ST
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCCE37ST
Related LinksDCCE, DCCE37ST Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
DCCE37ST Details Description
Related parts for DCCE37ST
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 492 I/O 724BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.89K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 10POS .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf