LEMO DCE.91.202.BVCM
DCE.91.202.BVCM picture photo
Mfg. Part Number
DCE.91.202.BVCM
Manufacturer
Product Category
Crimpers - Crimp Heads, Die Sets
Brief Description
TOOL TURRET FOR CRIMP CONTACTS
Datasheet Download
DCE.91.202.BVCM.pdf
Availability of DCE.91.202.BVCM
QUANTITY
DCE.91.202.BVCM Order Process
Ship out your order
Specifications of DCE.91.202.BVCM
Internal Part NumberEIS-DCE.91.202.BVCM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers - Crimp Heads, Die Sets
Series-
Tool TypeTurret Head
For Use With/Related ProductsCircular Contacts, 12-18 AWG
Specifications-
Compatible ToolsDPC.91.701.V
Cable Group-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCE.91.202.BVCM
Related LinksDCE.91., DCE.91.202.BVCM Datasheet, LEMO Distributor
DCE.91.202.BVCM Details Description
Related parts for DCE.91.202.BVCM
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POE INJECTOR 19.6W 56V DESKTOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf