LEMO DCF.92.070.3LT
DCF.92.070.3LT picture photo
Mfg. Part Number
DCF.92.070.3LT
Manufacturer
Product Category
Insertion, Extraction
Brief Description
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS
Datasheet Download
DCF.92.070.3LT.pdf
Availability of DCF.92.070.3LT
QUANTITY
DCF.92.070.3LT Order Process
Ship out your order
Specifications of DCF.92.070.3LT
Internal Part NumberEIS-DCF.92.070.3LT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyInsertion, Extraction
Series-
Tool TypeExtraction Tool
For Use With/Related ProductsCircular Connectors
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCF.92.070.3LT
Related LinksDCF.92., DCF.92.070.3LT Datasheet, LEMO Distributor
DCF.92.070.3LT Details Description
Related parts for DCF.92.070.3LT
SCR NON-SENS 400V 55A TO-218 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 70V 215MA SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 220 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 20% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf