Bel Fuse Inc. DCHM21P6N5-36.0MN-HT1
DCHM21P6N5-36.0MN-HT1 picture photo
Mfg. Part Number
DCHM21P6N5-36.0MN-HT1
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
MICRO 21C P 36" RBW JCKS HT NI
Datasheet Download
DCHM21P6N5-36.0MN-HT1.pdf
Availability of DCHM21P6N5-36.0MN-HT1
QUANTITY
DCHM21P6N5-36.0MN-HT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DCHM21P6N5-36.0MN-HT1
Internal Part NumberEIS-DCHM21P6N5-36.0MN-HT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCHM21P6N5-36.0MN-HT1
Related LinksDCHM21P6N5, DCHM21P6N5-36.0MN-HT1 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
DCHM21P6N5-36.0MN-HT1 Details Description
Related parts for DCHM21P6N5-36.0MN-HT1
CONN STRAIN RELIEF 15 POS HINGED datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A2015R/X 4" datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FITTING LD/LDP/CD PWR DROP CEIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf