ITT Cannon, LLC DCM21WA4SNA197
DCM21WA4SNA197 picture photo
Mfg. Part Number
DCM21WA4SNA197
Datasheet Download
DCM21WA4SNA197.pdf
Availability of DCM21WA4SNA197
QUANTITY
DCM21WA4SNA197 Order Process
Ship out your order
Specifications of DCM21WA4SNA197
Internal Part NumberEIS-DCM21WA4SNA197
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesCombo D®, D*M
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, Combo
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21 (17 + 4 Coax or Power)
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout4 (DC, C) - 21WA4
Contact TypeSignal and Coax or Power (Not Included)
Mounting TypePanel Mount, Through Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin-Lead Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCM21WA4SNA197
Related LinksDCM21WA, DCM21WA4SNA197 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DCM21WA4SNA197 Details Description
Related parts for DCM21WA4SNA197
IC MPU/RESET CIRC 2.32V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
TRANSDCR DGTL RS485 300VAC/25AAC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf