JAE Electronics DCMA-37S-C-NM-2
DCMA-37S-C-NM-2 picture photo
Mfg. Part Number
DCMA-37S-C-NM-2
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
CONN DSUB 37POS
Datasheet Download
DCMA-37S-C-NM-2.pdf
Availability of DCMA-37S-C-NM-2
QUANTITY
DCMA-37S-C-NM-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of DCMA-37S-C-NM-2
Internal Part NumberEIS-DCMA-37S-C-NM-2
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCMA-37S-C-NM-2
Related LinksDCMA-37, DCMA-37S-C-NM-2 Datasheet, JAE Electronics Distributor
DCMA-37S-C-NM-2 Details Description
Related parts for DCMA-37S-C-NM-2
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
CONN RP-SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 34.86VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 26MA 70 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
GT 2C 2#16S SKT PLUG datasheet.pdf
DUAL, 9MHz PRECISION OPERATIONAL AMPLIFIER IC datasheet.pdf