ITT Cannon, LLC DCMM37PNM
DCMM37PNM picture photo
Mfg. Part Number
DCMM37PNM
Brief Description
DSUB 37 M SOD G50 NM CAD
Datasheet Download
DCMM37PNM.pdf
Availability of DCMM37PNM
QUANTITY
DCMM37PNM Order Process
Ship out your order
Specifications of DCMM37PNM
Internal Part NumberEIS-DCMM37PNM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCMM37PNM
Related LinksDCMM, DCMM37PNM Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DCMM37PNM Details Description
Related parts for DCMM37PNM
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf