Bel Fuse Inc. DCR37SF179C
DCR37SF179C picture photo
Mfg. Part Number
DCR37SF179C
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
DSUB 37 F WW .585 R FLOA ZIN
Datasheet Download
DCR37SF179C.pdf
Availability of DCR37SF179C
QUANTITY
DCR37SF179C Order Process
Ship out your order
Specifications of DCR37SF179C
Internal Part NumberEIS-DCR37SF179C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCR37SF179C
Related LinksDCR37, DCR37SF179C Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
DCR37SF179C Details Description
Related parts for DCR37SF179C
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR25 8MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SHFT REG PAR-LD 8BIT 16SO datasheet.pdf
REF PLATFORM MOTOR CTRL R8C/25 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf