Murata Electronics North America DD07-63CH470J500
DD07-63CH470J500 picture photo
Mfg. Part Number
DD07-63CH470J500
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DD07-63CH470J500.pdf
Availability of DD07-63CH470J500
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DD07-63CH470J500 Order Process
Ship out your order
Specifications of DD07-63CH470J500
Internal Part NumberEIS-DD07-63CH470J500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DD07-63CH470J500 today.
SeriesDD07-63CH
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DD07-63CH470J500
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDD07-63C, DD07-63CH470J500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DD07-63CH470J500 Details Description
Related parts for DD07-63CH470J500
PILOT LIGHT 24V LED RECTANG BLUE datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL 15GOLD T/H datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 36POS T/H KEY datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 31.12MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 1000' datasheet.pdf
23 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO216AA datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf