Murata Electronics North America DD104-63B151K50
DD104-63B151K50 picture photo
Mfg. Part Number
DD104-63B151K50
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DD104-63B151K50.pdf
Availability of DD104-63B151K50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DD104-63B151K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of DD104-63B151K50
Internal Part NumberEIS-DD104-63B151K50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DD104-63B151K50 today.
SeriesDD104-63B
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DD104-63B151K50
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDD104-6, DD104-63B151K50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DD104-63B151K50 Details Description
Related parts for DD104-63B151K50
IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 34POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC MICROMON 3V W/PBRST SOT-23-5 datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
ANT CABLE 10M N ML-N ML 50OHMS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 3MM SQUARE T/H datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf