FFF DDP50P064LORLF
DDP50P064LORLF picture photo
Mfg. Part Number
DDP50P064LORLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
DDP50P064LORLF.pdf
Availability of DDP50P064LORLF
QUANTITY
DDP50P064LORLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DDP50P064LORLF
Internal Part NumberEIS-DDP50P064LORLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDP
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDP50P064LORLF
Related LinksDDP50P0, DDP50P064LORLF Datasheet, FFF Distributor
DDP50P064LORLF Details Description
Related parts for DDP50P064LORLF
IDC CABLE - MSD26K/MC26M/MPK26K datasheet.pdf
IC ADC CMOS 8BIT W/MUX&REF28SOIC datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 125VDC BLADE MINI datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
OSC TCXO 19.20MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 600MA 195 MOHM SMD datasheet.pdf