FFF DDPS50P365TXLF
DDPS50P365TXLF picture photo
Mfg. Part Number
DDPS50P365TXLF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DDPS50P365TXLF.pdf
Availability of DDPS50P365TXLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DDPS50P365TXLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DDPS50P365TXLF
Internal Part NumberEIS-DDPS50P365TXLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesDP
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDPS50P365TXLF
Related LinksDDPS50P, DDPS50P365TXLF Datasheet, FFF Distributor
DDPS50P365TXLF Details Description
Related parts for DDPS50P365TXLF
MOSFET N-CH 20V 31A DIRECTFET datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CABINET STEEL 20X36X90 GREY datasheet.pdf
5/8" TIN COPPER TUBE SLEEVE 100' datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf