Diodes Incorporated DDTC125TUA-7-F
DDTC125TUA-7-F picture photo
Mfg. Part Number
DDTC125TUA-7-F
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323
Datasheet Download
DDTC125TUA-7-F.pdf
Availability of DDTC125TUA-7-F
QUANTITY
DDTC125TUA-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of DDTC125TUA-7-F
Internal Part NumberEIS-DDTC125TUA-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN Design/SpecificationBond Wire 11/Nov/2011
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)200k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce100 @ 1mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 50µA, 500µA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA (ICBO)
Frequency - Transition250MHz
Power - Max200mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDTC125TUA-7-F
Related LinksDDTC125, DDTC125TUA-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DDTC125TUA-7-F Details Description
Related parts for DDTC125TUA-7-F
IC CTRLR LITH BATT CHRGR SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W SNGL 12V OUT datasheet.pdf
IC AMP MMIC 3.6V 20MA TSLP-7 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SSOP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf