FFF DDV50P365GTXLF
DDV50P365GTXLF picture photo
Mfg. Part Number
DDV50P365GTXLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DDV50P365GTXLF.pdf
Availability of DDV50P365GTXLF
QUANTITY
DDV50P365GTXLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DDV50P365GTXLF
Internal Part NumberEIS-DDV50P365GTXLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesD
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating-
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDV50P365GTXLF
Related LinksDDV50P3, DDV50P365GTXLF Datasheet, FFF Distributor
DDV50P365GTXLF Details Description
Related parts for DDV50P365GTXLF
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 20-22AWG PCB datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 40POS VERT GOLD datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.5" DIA BLACK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050" datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf