Murata Electronics North America DE0405961SL330J2K
DE0405961SL330J2K picture photo
Mfg. Part Number
DE0405961SL330J2K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DE0405961SL330J2K.pdf
Availability of DE0405961SL330J2K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE0405961SL330J2K Order Process
Ship out your order
Specifications of DE0405961SL330J2K
Internal Part NumberEIS-DE0405961SL330J2K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE0405961SL330J2K today.
SeriesDE0405961S
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE0405961SL330J2K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE040596, DE0405961SL330J2K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE0405961SL330J2K Details Description
Related parts for DE0405961SL330J2K
RES SMD 115K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RING VIBRAKRIMP (AA-422-14) datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W DO201 datasheet.pdf