Murata Electronics North America DE11XKX220JB4BC05F
DE11XKX220JB4BC05F picture photo
Mfg. Part Number
DE11XKX220JB4BC05F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 250V SL RADIAL
Datasheet Download
DE11XKX220JB4BC05F.pdf
Availability of DE11XKX220JB4BC05F
QUANTITY
DE11XKX220JB4BC05F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE11XKX220JB4BC05F
Internal Part NumberEIS-DE11XKX220JB4BC05F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE11XKX220JB4BC05F
Related LinksDE11XKX22, DE11XKX220JB4BC05F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE11XKX220JB4BC05F Details Description
Related parts for DE11XKX220JB4BC05F
DIODE GP 200V 25A MICRODE BUTTON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 100A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
BASE PLATE (MTA-105) datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 6W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf