Murata Electronics North America DE1B3KX221KN5A
DE1B3KX221KN5A picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX221KN5A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX221KN5A.pdf
Availability of DE1B3KX221KN5A
QUANTITY
DE1B3KX221KN5A Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX221KN5A
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX221KN5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX221KN5A
Related LinksDE1B3KX, DE1B3KX221KN5A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX221KN5A Details Description
Related parts for DE1B3KX221KN5A
CONN HEADER 16POS 5MM DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 309 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 10A AC/DC datasheet.pdf