Murata Electronics North America DE1B3KX471KA5B
DE1B3KX471KA5B picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX471KA5B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 470PF 250VAC 10% RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX471KA5B.pdf
Availability of DE1B3KX471KA5B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE1B3KX471KA5B Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX471KA5B
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX471KA5B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE1B3KX471KA5B today.
SeriesDE1B3KX4
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE1B3KX471KA5B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE1B3KX, DE1B3KX471KA5B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX471KA5B Details Description
Related parts for DE1B3KX471KA5B
RES SMD 118 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LP 16-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.3MHZ SC70-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 40V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf