Murata Electronics North America DE1B3KX471KA5B
DE1B3KX471KA5B picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX471KA5B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 470PF 250VAC 10% RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX471KA5B.pdf
Availability of DE1B3KX471KA5B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE1B3KX471KA5B Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX471KA5B
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX471KA5B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE1B3KX471KA5B today.
SeriesDE1B3KX4
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C