Murata Electronics North America DE1B3KX681KB4BP01F
DE1B3KX681KB4BP01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX681KB4BP01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX681KB4BP01F.pdf
Availability of DE1B3KX681KB4BP01F
QUANTITY
DE1B3KX681KB4BP01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX681KB4BP01F
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX681KB4BP01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX681KB4BP01F
Related LinksDE1B3KX68, DE1B3KX681KB4BP01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX681KB4BP01F Details Description
Related parts for DE1B3KX681KB4BP01F
FIXED IND 6.8UH 7.34A 11.6 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0404 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 28A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 BRASS 4MM datasheet.pdf
A5 200W 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 442MA 680 MOHM datasheet.pdf