Murata Electronics North America DE1B3KX681KN4AN01F
DE1B3KX681KN4AN01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX681KN4AN01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX681KN4AN01F.pdf
Availability of DE1B3KX681KN4AN01F
QUANTITY
DE1B3KX681KN4AN01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX681KN4AN01F
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX681KN4AN01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX681KN4AN01F
Related LinksDE1B3KX68, DE1B3KX681KN4AN01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX681KN4AN01F Details Description
Related parts for DE1B3KX681KN4AN01F
BATTRAX SLIC SNGL NEG 400A DO214 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 52POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC SERIALIZR FPD LINKLLL 40WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-48WG 0.5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT89-3 datasheet.pdf
CBL 1COND 8AWG 600V TAN 1000' datasheet.pdf