Murata Electronics North America DE1E3KX222MA4BP01F
DE1E3KX222MA4BP01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1E3KX222MA4BP01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE1E3KX222MA4BP01F.pdf
Availability of DE1E3KX222MA4BP01F
QUANTITY
DE1E3KX222MA4BP01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1E3KX222MA4BP01F
Internal Part NumberEIS-DE1E3KX222MA4BP01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1E3KX222MA4BP01F
Related LinksDE1E3KX22, DE1E3KX222MA4BP01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1E3KX222MA4BP01F Details Description
Related parts for DE1E3KX222MA4BP01F
INDUCTOR ADJUST 86NH THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 32CH BIPO 74-CSPBGA datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M12 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf