Murata Electronics North America DE1E3KX222MA4BP01F
DE1E3KX222MA4BP01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1E3KX222MA4BP01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE1E3KX222MA4BP01F.pdf
Availability of DE1E3KX222MA4BP01F
QUANTITY
DE1E3KX222MA4BP01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1E3KX222MA4BP01F
Internal Part NumberEIS-DE1E3KX222MA4BP01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1E3KX222MA4BP01F
Related LinksDE1E3KX22, DE1E3KX222MA4BP01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1E3KX222MA4BP01F Details Description
Related parts for DE1E3KX222MA4BP01F
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 5A 6V datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 0.5A VMT3 datasheet.pdf
SIDACTOR 4CH 170/340V 150A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP USV datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.2A 8WSON datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V SMD datasheet.pdf