Murata Electronics North America DE1E3KX332MN5AA01
DE1E3KX332MN5AA01 picture photo
Mfg. Part Number
DE1E3KX332MN5AA01
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1E3KX332MN5AA01.pdf
Availability of DE1E3KX332MN5AA01
QUANTITY
DE1E3KX332MN5AA01 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1E3KX332MN5AA01
Internal Part NumberEIS-DE1E3KX332MN5AA01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1E3KX332MN5AA01
Related LinksDE1E3KX3, DE1E3KX332MN5AA01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1E3KX332MN5AA01 Details Description
Related parts for DE1E3KX332MN5AA01
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf