Murata Electronics North America DE1E3KX332MN5AA01
DE1E3KX332MN5AA01 picture photo
Mfg. Part Number
DE1E3KX332MN5AA01
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1E3KX332MN5AA01.pdf
Availability of DE1E3KX332MN5AA01
QUANTITY
DE1E3KX332MN5AA01 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1E3KX332MN5AA01
Internal Part NumberEIS-DE1E3KX332MN5AA01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1E3KX332MN5AA01
Related LinksDE1E3KX3, DE1E3KX332MN5AA01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1E3KX332MN5AA01 Details Description
Related parts for DE1E3KX332MN5AA01
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O 6SIP datasheet.pdf
IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20QSOP datasheet.pdf
IC TIMER WATCHDOG 8UMAX datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V Y5V 0402 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR F TERMINALS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf