Murata Electronics North America DE1E3KX472MB5BA01
DE1E3KX472MB5BA01 picture photo
Mfg. Part Number
DE1E3KX472MB5BA01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 4700PF 250VAC 20% RADIAL
Datasheet Download
DE1E3KX472MB5BA01.pdf
Availability of DE1E3KX472MB5BA01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE1E3KX472MB5BA01 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1E3KX472MB5BA01
Internal Part NumberEIS-DE1E3KX472MB5BA01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE1E3KX472MB5BA01 today.
SeriesDE1E3KX472
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE1E3KX472MB5BA01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE1E3KX4, DE1E3KX472MB5BA01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1E3KX472MB5BA01 Details Description
Related parts for DE1E3KX472MB5BA01
IC 12-BIT 40KHZ SMPL A/D 28-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 500PSIA 1/4NPT 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 100E 8.25KV datasheet.pdf
DOOR STEEL 16.2X12.25" GREY datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf