Murata Electronics North America DE21XKY220JA2BM01F
DE21XKY220JA2BM01F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY220JA2BM01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY220JA2BM01F.pdf
Availability of DE21XKY220JA2BM01F
QUANTITY
DE21XKY220JA2BM01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY220JA2BM01F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY220JA2BM01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY220JA2BM01F
Related LinksDE21XKY22, DE21XKY220JA2BM01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY220JA2BM01F Details Description
Related parts for DE21XKY220JA2BM01F
GROMMET EDGE SLOT SS GREEN datasheet.pdf
CONV DC-DC 150W 48VIN 15V POS-EN datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT HV-190 R/A DUAL 18POS datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 9.0MM GRAY datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 26MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf