Murata Electronics North America DE21XKY220JB2BM01F
DE21XKY220JB2BM01F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY220JB2BM01F
Brief Description
CAP CER 22PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY220JB2BM01F.pdf
Availability of DE21XKY220JB2BM01F
QUANTITY
DE21XKY220JB2BM01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY220JB2BM01F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY220JB2BM01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY220JB2BM01F
Related LinksDE21XKY22, DE21XKY220JB2BM01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY220JB2BM01F Details Description
Related parts for DE21XKY220JB2BM01F
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
15P UMNL CAP HSG NATL datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
CONN RECPT 56POS 0.8MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES 200K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf