Murata Electronics North America DE21XKY330JA2BM01
DE21XKY330JA2BM01 picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY330JA2BM01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 33PF 250VAC 5% RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY330JA2BM01.pdf
Availability of DE21XKY330JA2BM01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE21XKY330JA2BM01 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY330JA2BM01
Internal Part NumberEIS-DE21XKY330JA2BM01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE21XKY330JA2BM01 today.
SeriesDE21XKY330
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE21XKY330JA2BM01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE21XKY3, DE21XKY330JA2BM01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY330JA2BM01 Details Description
Related parts for DE21XKY330JA2BM01
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB10 M32 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMA datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB datasheet.pdf
IC SUPERVISORY PWM datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf