Murata Electronics North America DE21XKY330JA3BM02F
DE21XKY330JA3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY330JA3BM02F
Brief Description
CAP CER 33PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY330JA3BM02F.pdf
Availability of DE21XKY330JA3BM02F
QUANTITY
DE21XKY330JA3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY330JA3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY330JA3BM02F
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY330JA3BM02F
Related LinksDE21XKY33, DE21XKY330JA3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY330JA3BM02F Details Description
Related parts for DE21XKY330JA3BM02F
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 SMD datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 2.5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf