Murata Electronics North America DE21XKY330JB2BM01F
DE21XKY330JB2BM01F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY330JB2BM01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY330JB2BM01F.pdf
Availability of DE21XKY330JB2BM01F
QUANTITY
DE21XKY330JB2BM01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY330JB2BM01F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY330JB2BM01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY330JB2BM01F
Related LinksDE21XKY33, DE21XKY330JB2BM01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY330JB2BM01F Details Description
Related parts for DE21XKY330JB2BM01F
BOX ALUM NAT 1.97"L X 1.77"W datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 10POS DUAL 30AU datasheet.pdf
POLYSWITCH RESET .75A 24V SMD TR datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf