Murata Electronics North America DE21XKY470JA3BM02F
DE21XKY470JA3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY470JA3BM02F
Brief Description
CAP CER 47PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY470JA3BM02F.pdf
Availability of DE21XKY470JA3BM02F
QUANTITY
DE21XKY470JA3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY470JA3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY470JA3BM02F
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY470JA3BM02F
Related LinksDE21XKY47, DE21XKY470JA3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY470JA3BM02F Details Description
Related parts for DE21XKY470JA3BM02F
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.8V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 243K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 24 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf