Murata Electronics North America DE2B3KH101KA3B
DE2B3KH101KA3B picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KH101KA3B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 100PF 250VAC 10% RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KH101KA3B.pdf
Availability of DE2B3KH101KA3B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE2B3KH101KA3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KH101KA3B
Internal Part NumberEIS-DE2B3KH101KA3B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE2B3KH101KA3B today.
SeriesDE2B3KH1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE2B3KH101KA3B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE2B3KH, DE2B3KH101KA3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2B3KH101KA3B Details Description
Related parts for DE2B3KH101KA3B
IC TRANSCVR 16BIT LOW V 48TSSOP datasheet.pdf
6010 CORDSETS 10A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
SR BTS 8MM VERT 8 ASY 20AMP datasheet.pdf
4 INCHES MOUNTING TRACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 40POS .5MM datasheet.pdf