Murata Electronics North America DE2B3KY151KN3AM02F
DE2B3KY151KN3AM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KY151KN3AM02F
Brief Description
CAP CER 150PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KY151KN3AM02F.pdf
Availability of DE2B3KY151KN3AM02F
QUANTITY
DE2B3KY151KN3AM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KY151KN3AM02F
Internal Part NumberEIS-DE2B3KY151KN3AM02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesKY
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2B3KY151KN3AM02F
Related LinksDE2B3KY15, DE2B3KY151KN3AM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2B3KY151KN3AM02F Details Description
Related parts for DE2B3KY151KN3AM02F
TRIMMER 600 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 13POS datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
SPEAKER 4OHM 3W 82DB datasheet.pdf
SOIC-54 STENCIL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V T/H datasheet.pdf
470UF 100V 21X38MM 85C 15000H datasheet.pdf