Murata Electronics North America DE2B3KY331KB3BM02F
DE2B3KY331KB3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KY331KB3BM02F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KY331KB3BM02F.pdf
Availability of DE2B3KY331KB3BM02F
QUANTITY
DE2B3KY331KB3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KY331KB3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE2B3KY331KB3BM02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2B3KY331KB3BM02F
Related LinksDE2B3KY33, DE2B3KY331KB3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2B3KY331KB3BM02F Details Description
Related parts for DE2B3KY331KB3BM02F
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1700V 2A TO-268 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 36HWQFN datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 4.72" DIA BLACK datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SPI/SRL 12TDFN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 34POS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf